Jedna od zahtjevnijih staza: Živković šesti na talijanskom maratonu “Maratona di San Valentino”

Živković_Italija_01

Atletičar Atletskog kluba Dubrovnik Ante Živković nastupio je na sedmom izdanju Maratona di San Valentino koji se održao u nedjelju, 19. veljače, u Italiji.

Na održanom maratonu, koji slovi i za jedan od najtežih maratona s obzirom da ga prati uspon od 650 metara, nastupilo je 560 trkača i trkačica iz cijelog svijeta, a predstavnik Atletskog kluba Dubrovnik Ante Živković utrku je istrčao za 2:40:54 i u ukupnom poretku zauzeo visoko šesto mjesto. U svojoj kategoriji Živković je zauzeo prvo mjesto.

Pobjednik Maratona  di San Valentino bio je Mohamed Hajjy koji je utrku dugu 42 kilometra istrčao za 2:19:01. Drugi u cilj stigao je Carmine Buccilli (2:19:26), a treći Rachid Benhamdane (2:24:11).

U konkurenciji žena najbrža je bila Silvia Tamburi istrčavši utrku za 2:49:12. druga u cilj stigla je

Paola Salvatori (2:52:01), a treća u cilj utrčala je uspješna hrvatska ultramaratonka Marija Vranjić (3:00:18).